Które preparaty na krwawienia z odbytu wybrać?

preparaty na krwawienie z odbytu

Krwawienie z odbytu to wbrew pozorom dość częste zjawisko, które może dotknąć każdego nas. Jest przy tym bardzo uciążliwe i irytujące dla osób cierpiących na tę dolegliwość. Niektóre z tych osób, zauważając pierwsze objawy krwawienia, boją się co to może oznaczać. Tymczasem krwawienie z odbytu oznacza nic innego, jak obecność świeżej krwi lub jej skrzepów w stolcu. To z kolei wskazuje na obecność hemoroidów, które są właśnie najczęstszym powodem krwawienie z odbytu. Osoby cierpiące na tę dolegliwość na szczęście mogą jej zapobiec. Istnieje masa różnego rodzaju sposobów i preparatów leczniczych, które mają za zadanie zażegnać opisany problem. Pytanie jednak brzmi: co wybrać?

Najlepsze preparaty na krwawienie z odbytu

Hemoroidy powoli stają się bardzo chodliwym tematem, dlatego jest cała masa produktów, które można wykorzystać. Poniżej przestawiamy krótkie zestawienie tych, na które warto zwrócić uwagę.

Nasza rekomendacja preparatu na krwawiące hemoroidy odbytu

To trudno pytanie ze względu na mnogość różnego rodzaju preparatów. Na rynku dostępna jest cała masa produktów w każdej kategorii wymienionej na tej stronie. Poniżej prezentujemy ranking preparatów na krwawienie z odbytu przy hemoroidach, który uzyskaliśmy przy ścisłej współpracy z innymi proktologami i naszymi czytelnikami!

Krem na hemoroidy, które mocno krwawią i bolą

Jak już zostało wspomniane, na rynku dostępna jest cała masa preparatów leczniczych, mających zapobiec hemoroidom, a dzięki temu zatrzymać krwawienia z odbytu. Wybrać można chociażby krem na hemoroidy. Taki krem należy po prostu wmasować w hemoroidy. Specjalny skład i struktura kremu powinny przy regularnym stosowaniu usunąć obecne hemoroidy, jak i zapobiec powstawaniu kolejnych.

Zioła na hemoroidy w mniejszym stopniu zaawansowania

Oprócz kremu, istnieje także wiele różnych rodzajów ziół na hemoroidy,. Zioła na hemoroidy również, przy regularnym stosowaniu, mogą skutecznie pokonać hemoroidy i krwawienie z odbytu. Wystarczy przygotować odpowiedni napój ze wspomnianych ziół i pić go systematycznie.

Lek na krwawiące hemoroidy, które wykorzystamy w kąpieli

Istnieją także zioła na hemoroidy do kąpieli. Wówczas należy przygotować w wannie kąpiel, dodając do wody wspomnianych ziół. Zioła odpowiednio zmiękczą i ubogacą w składniki wodę, dzięki czemu możliwe będzie pozbycie się hemoroidów.

Żel na hemoroidy

Innym sposobem jest wybór żelu na hemoroidy. Żel na hemoroidy, podobnie jak w przypadku kremu, należy regularnie i starannie wetrzeć w skórę, w miejscu występowania hemoroidów. Czyniąc to regularnie można dość szybko pozbyć się w zdecydowanej większości uciążliwych hemoroidów. Ale który preparat wybrać?

Co na krwawiące hemoroidy wybrać, aby zahamować krew?

Dużo zależy od tego, jak dana osoba wyobraża sobie korzystanie z preparatu. Jeśli ktoś chce wybrać zioła do kąpieli to może zdecydować się choćby na zioła do kąpieli przy żylakach i hemoroidach “Dary Natury”. Jeśli komuś innemu zależy na ziołach do picia to może wybrać inny produkt “Darów natury”. Jeśli z kolei najbardziej do osoby cierpiącej na krwawienie z odbytu przemawia krem lub żel to może ona wybrać chociażby krem z kasztanowca Rosskastanien Creme, bądź żel hemoclin.

Podsumowanie

To wszystko bardzo dobre rozwiązania, jednakże najlepszym wyborem, aby pozbyć się hemoroidów, będzie maść Varosin Forte Max. Zapewnia ona, przy regularnym i prawidłowym stosowaniu, gwarancję wyleczenia dolegliwości. W niewysokiej cenie można nabyć maść z bogatą ilością składników leczniczych, dzięki czemu z łatwością można pozbyć się hemoroidów, a przy tym nieprzyjemnego krwawienia z odbytu.

Źródła:
 1. Choroba hemoroidalna, z Katedry i Kliniki Chirurgii Naczyń Akademii Medycznej w Lublinie, Medycyna Rodzinna 2/2001
 2. Hemorrhoids, No Laughing Matter, Max M. Ali, Hemorrhoid Clinics of America, 1994, ISBN: 0963190806, 9780963190802
Autor: dr n. med. Janusz Korowaj, proktolog

9 Odpowiedzi do Które preparaty na krwawienia z odbytu wybrać?

 1. Miriamme pisze:

  Już niepierwszy raz słyszę o tym Varosinie, chyba pora się nad nim poważnie zastanowić. Problem hemoroidów niestety spędza mi już sen z powiek.
  Wiecie skąd mogę go zamówić?

 2. Justyna93 pisze:

  Hemoroidy to chyba najgorsza przypadłość jaka może kogoś spotkać. 🙁
  Od miesiąca stosuję Varosin Forte, jednak już czuję nieporównywalną ulgę. Do tej pory hemoroidy ciągle krwawiły i bolały, a teraz wydaje mi się, że się wyraźnie zmniejszyły. Zobaczymy, co powie mój lekarz. Niedługo mam kontrolną wizytę.

 3. Joanna W. pisze:

  Dzień dobry.
  Szukam dla męża specjalisty, który zająłby się jego problemem z hemoroidami. Do kogo się zgłosić?

  • Kasiaaa pisze:

   Powinna Pani poszukać jakiegoś flebologa w swojej okolicy. Ewentualnie zgłosić do się do lekarza rodzinnego, jeżeli żaden flebolog w Pani mieście nie przyjmuje.

 4. Elizka pisze:

  Hej!
  Chcę załatwić sobie Varosin, ale mam małe pytanko – czy nie można go dostać gdzieś w aptece przypadkiem?

  • Karol Wielki pisze:

   Kiedyś pytałem w aptece, to pani mi zaśpiewała taką kwotę, że aż mnie zatkało. Wolałem się powstrzymać i zamówić przez internet, bo wyszedłem na tym o wiele lepiej.
   Tylko, że to było parę alt temu, nie wiem czy przypadkiem teraz w ogóle nie będziesz mogła ich dostać w aptece. 😛

  • Karol Wielki pisze:

   Na tej stronce https://varosinforte.pl/ zresztą możesz od razu sobie zamówić. Kurier przynosi w oku mgnienia.

 5. Vajia pisze:

  Lekarz zalecił mi brać kąpiele ze specjalnymi mieszankami ziół, ale powiem szczerze, że nie przynosi to żadnej ulgi. Może tylko chwilową. 🙁
  Chciałabym spróbować jakiegoś kremu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia dwa ÷ jedenaście =