Jaki lekarz od hemoroidów mi skutecznie pomoże?

lekarz od hemoroidów

Hemoroidy dotykają dużą część społeczeństwa. Mogą pojawić się w każdym wieku, jednak najczęściej pojawiają się u kobiet w ciąży oraz osób starszych. Są dość trudne do wyleczenia, często mają stan przewlekły. Jednak im szybsze działanie, tym łatwiej będzie poradzić sobie z tym problemem. Wiele osób bagatelizuje pierwsze objawy powstawania hemoroidów, a w momencie gdy zaczynają krwawić i powiększać się, leczenie może być długie. Choć to wstydliwa dolegliwość, to nie warto odkładać wizyty u lekarza na później. Większość osób, u których pojawiły się hemoroidy wyszukuje w internecie frazę „jak wyleczyć hemoroidy domowymi sposobami”, zamiast „hemoroidy lekarz”. Odpowiedni specjalista oceni stan hemoroidów i dobierze najlepszy sposób ich leczenia. Jest on uzależniony od kilku czynników: ogólnego zdrowia pacjenta, alergii na niektóre leki oraz maści, stopnia zaawansowania hemoroidów. Warto już podczas pierwszych podejrzeń udać się do lekarza zajmującego się tym problemem.


Nawigacja:

Do jakiego lekarza od hemoroidów się udać?

Są dwa sposoby wyboru leczenia hemoroidów u specjalisty. Można wybrać opcję darmową na NFZ. Pierwszym krokiem jest wtedy udanie się do lekarza chorób wewnętrznych, czyli lekarza rodzinnego. On wypisze skierowanie doodpowiedniego specjalisty.

To właśnie lekarz proktolog zajmie się leczeniem schorzenia.

Ta metoda jest nieco bardziej czasochłonna, wymaga udania się do dwóch lekarzy i oczekiwania na wizytę u proktologa według kolejki w danej poradni specjalistycznej. Ponadto osoby skryte mogą czuć się bardziej niekomfortowo – lekarz rodzinny zapewne będzie chciał zbadać oraz sprawdzić czy opisywane przez pacjenta dolegliwości to na pewno hemoroidy. O wiele prostszą metodą, aby lekarz od hemoroidów udzielił szybkiej pomocy jest udanie się do proktologa prywatnie. Na wizytę nie trzeba długo czekać, a leczenie odbywa się natychmiastowo.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dobrego proktologa?

Lekarze różnych specjalizacji posiadają dziedziny, w których są najlepsi. Dlatego też warto zapoznać się ze stronami internetowymi, na których są umieszczone informacje o danych proktologach. Jeśli będzie tam zawarta informacja o różnych metodach leczenia hemoroidów, można mieć pewność, iż dany specjalista zna się na tej dolegliwości i będzie w stanie zaproponować odpowiednią terapię nie tylko szybko, ale również dobrze rozpozna stadium tej dolegliwości i dobierze odpowiednie, skuteczne leczenie.
lekarz proktolog

Na hemoroidy jaki lekarz, jeżeli proktolog nie pomoże? Chirurg!

Taki specjalista ma poszerzone konsekwencje i w ekspresowy sposób oceni, czy hemoroidy wymagają już leczenia operacyjnego, czy też wystarczą inne formy radzenia sobie z nimi. Ponadto osoby wstydliwe i skryte powinny szukać specjalisty tej samej płci. Większość ludzi uważa, iż badanie i leczenie dolegliwości związanych z miejscami intymnymi, jest o wiele bardziej komfortowe, jeśli lekarz ma tę samą płeć, co pacjent. Warto poczytać opinie na temat danego lekarza, dowiedzieć się, czy oferuje on różne formy leczenia, indywidualnie dostosowane do konkretnego przypadku. Lekarz od hemoroidów to konieczność, aby pozbyć się tego problemu na stałe. Podczas rejestrowania się do lekarza warto zapytać, w jaki sposób przygotować się do badania.

Źródła:
 1. Zachowawcze leczenie choroby hemoroidalnej, Małgorzata Kołodziejczak, Borgis – http://www.medrodzinna.pl/wp-content/uploads/2014/10/mr_2011_007-011.pdf
 2. Hemorrhoids – Treatment with Homeopathy and Schuessler salts (homeopathic cell salts): A homeopathic and naturopathic guide, Robert Kopf, BookRix, 2018, ISBN: 3736880804, 9783736880801

6 myśli nt. „Jaki lekarz od hemoroidów mi skutecznie pomoże?

 1. bożenka

  Jestem po wizycie u lekarza rodzinnego i Pani doktor powiedziała, ze powinnam zacząć czymś je smarować. Oczywiście powiedziała, że „nie była w stanie polecić nic konkretnego, bo te kremy są bardzo podobne” Co za babsztyl 🙁

   1. bożenka

    Niestety w moim mieście oczekiwanie na wizytę u proktologa jest baaardzo długie. Jest tylko jeden specjalista, normalnie ręce opadają, nie wiem co zrobić, żeby zacząć leczyć te hemoroidy.

     1. Rita

      Dokładnie popieram użytkownika Zosia!
      Teraz mamy takie czasy, ze wszystkie opinie da się sprawdzić w internecie w mgnieniu oka! Trzeba korzystać!

 2. Robert2900

  Nie pierwszy raz czytam, że ludzie trafiają na niekompetentnych lekarzy… Współczuję, ja trafiłem na świetnego proktologa. Znalazłem go po opiniach i wcale się nie zawiodłem. Jestem w trakcie 3 miesiąca leczenia hemoroidów II stopnia i już śmiało mogę powiedzieć, że zmniejszyły się do praktycznie I stopnia.
  Nie żałuje ani jednej złotówki wydanej na tabletki i na lekarza. W moim przypadku oparliśmy leczenie o maści – okropnie mnie swędziało i piekło, czopki nie dawały takiej ulgi. Dostałem od niego Varosin, strasznie mnie przepraszał, że nie jest dostępny w aptekach, ale taka polityka firmy, której bardziej zależy na dobrej cenie dla pacjentów niż zysku. Ale od razu nakierował mnie na stron https://varosinforte.pl/ i uczulił, żeby nie dać się nabrać na tańsze zamienniki, bo w tym wypadku jakość jest KLUCZOWA I NIE DO PODROBIENIA.
  Z tabletek najbardziej mogę polecić dih, bo ma chyba najwięcej na rynku diosminy (chyba, że coś się zmieniło, nie jestem pewien). Ja miałem dokładnie takie opakowanie https://www.doz.pl/apteka/p118429-DIH_Max_Comfort_1000_mg_tabletki_powlekane_30_szt.
  Z czopków nic nie polecę – nawet po nie nie sięgałem…
  + do tego dieta pełna błonnika i płynów, zdrowa, bez fast foodów, ale smaczna. No i ruszam się, kiedy mogę.

  Tak jak pisałem wyżej – efekty przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Mam nadzieję, że nowy rok już będzie całkowicie bez hemoroidów.

Dodaj komentarz