Archiwum kategorii: Informacje ogólne

Jaki lekarz od hemoroidów mi skutecznie pomoże?

lekarz od hemoroidów

Hemoroidy dotykają dużą część społeczeństwa. Mogą pojawić się w każdym wieku, jednak najczęściej pojawiają się u kobiet w ciąży oraz osób starszych. Są dość trudne do wyleczenia, często mają stan przewlekły. Jednak im szybsze działanie, tym łatwiej będzie poradzić sobie z tym problemem. Wiele osób bagatelizuje pierwsze objawy powstawania hemoroidów, a w momencie gdy zaczynają krwawić i powiększać się, leczenie może być długie. Choć to wstydliwa dolegliwość, to nie warto odkładać wizyty u lekarza na później. Większość osób, u których pojawiły się hemoroidy wyszukuje w internecie frazę “jak wyleczyć hemoroidy domowymi sposobami”, zamiast “hemoroidy lekarz”. Odpowiedni specjalista oceni stan hemoroidów i dobierze najlepszy sposób ich leczenia. Jest on uzależniony od kilku czynników: ogólnego zdrowia pacjenta, alergii na niektóre leki oraz maści, stopnia zaawansowania hemoroidów. Warto już podczas pierwszych podejrzeń udać się do lekarza zajmującego się tym problemem.

Hemoroidy odbytu – co to tak w ogóle jest?

hemoroidy odbytu co to

Hemoroidy ma każdy z nas. Są to anatomiczne struktury naczyniowe, usytuowane w kanale odbytu. Pełnią one ważne funkcje w organizmie człowieka, jednak wraz z wiekiem oraz wskutek niewłaściwego trybu życia mogą się powiększać, powodując wiele niekorzystnych objawów.

Ból odbytu a hemoroidy. Wstydliwy problem Polaków!

ból odbytu

Hemoroidy, inaczej guzki krwawnicze odbytu czy żylaki odbytu, to bardzo częsta dolegliwość o szerokim spektrum przyczyn, która może się przydarzyć praktycznie każdemu. Z uwagi jednakże na specyficzną lokalizację jest ona zaliczana do grupy chorób wstydliwych. Przez co wczesne jej wykrycie i błyskawicznie rozpoczęcie leczenia bardzo często jest po prostu niemożliwe, ponieważ chory nie zgłasza się do lekarza. Ból odbytu dla większości ludzi nadal wydaje się tematem tabu, już o samym badaniu tej okolicy nie wspominając. Dlatego właśnie z reguły ta choroba obserwowana jest przez lekarzy dopiero w zaawansowanym stadium. Kiedy za późno już na leczenie zachowawcze i trzeba sięgnąć po bardziej radykalne metody.