Archiwum kategorii: Informacje ogólne

Jaki lekarz od hemoroidów mi skutecznie pomoże?

Hemoroidy dotykają dużą część społeczeństwa. Mogą pojawić się w każdym wieku, jednak najczęściej pojawiają się u kobiet w ciąży oraz osób starszych. Są dość trudne do wyleczenia, często mają stan przewlekły. Jednak im szybsze działanie, tym łatwiej będzie poradzić sobie z tym problemem. Wiele osób bagatelizuje pierwsze objawy powstawania hemoroidów, a w momencie gdy zaczynają… Czytaj dalej »

Ból odbytu a hemoroidy. Wstydliwy problem Polaków!

Hemoroidy, inaczej guzki krwawnicze odbytu czy żylaki odbytu, to bardzo częsta dolegliwość o szerokim spektrum przyczyn, która może się przydarzyć praktycznie każdemu. Z uwagi jednakże na specyficzną lokalizację jest ona zaliczana do grupy chorób wstydliwych. Przez co wczesne jej wykrycie i błyskawicznie rozpoczęcie leczenia bardzo często jest po prostu niemożliwe, ponieważ chory nie zgłasza się… Czytaj dalej »

Hemoroidy odbytu – co to tak w ogóle jest?

Hemoroidy ma każdy z nas. Są to anatomiczne struktury naczyniowe, usytuowane w kanale odbytu. Pełnią one ważne funkcje w organizmie człowieka, jednak wraz z wiekiem oraz wskutek niewłaściwego trybu życia mogą się powiększać, powodując wiele niekorzystnych objawów.