Archiwum kategorii: Profilaktyka i leczenie

Hemoroidy w ciąży – leczenie, które będzie bezpieczne

Ciąża to niewątpliwie jeden z najpiękniejszych okresów w życiu kobiety. Niestety prócz radości i niecierpliwego wyczekiwania narodzin dziecka, w okresie dziewięciu miesięcy w organizmie kobiety zachodzi wiele zmian, którym nierzadko towarzyszą nieprzyjemne dolegliwości. Wpływają one negatywnie nie tylko na zdrowie, ale również na samopoczucie przyszłej mamy. Jedną z takich właśnie dolegliwości są hemoroidy, czyli żylaki… Czytaj dalej »

Profilaktyka żylaków odbytu – na to zwróć uwagę!

Jeżeli chodzi o hemoroidy odbytu profilaktyka nie jest dla wszystkich tak oczywista, gdyż często krępujemy się zapytać o poradę specjalisty. Jednak każda osoba, która przynajmniej raz zetknęła się z tym problemem, wie jak dokuczliwe mogą być żylaki odbytu i na pewno będzie chciała uniknąć powstania hemoroidów w przyszłości. W artykule odpowiemy na pytanie jak sprawić,… Czytaj dalej »

Hemoroidy – leczenie, które przyniesie efekty!

Mogą przytrafić się niezależnie od wieku i są zmorą osób prowadzących siedzący tryb życia. Żylaki odbytu bo o nich mowa są wstydliwym problemem i wielu z nas nie bardzo wie jak sobie z nimi poradzić. Hemoroidy posiada każdy jednak problem zaczyna się wtedy, gdy zaczynają się rozciągać, wypełniają się krwią ponad normę i nie opróżniają… Czytaj dalej »

Odżywianie a hemoroidy. Dieta, która ma sens!

Hemoroidy są chorobą związaną ze stanem zapalnym odbytu, guzki tworzą się wokół odbytu, gdy żyły są zdeformowane. Mogą być hemoroidy wewnętrzne i zewnętrzne. Te ostatnie wiążą się z utratą uformowanych węzłów na zewnątrz w wyniku braku miejsca w odbycie.

Jakie domowe sposoby na hemoroidy mają sens?

Przyczyną powstawania hemoroidów jest naruszenie regulacji dopływu i odpływu krwi do jamistych ciałek odbytnicy, co prowadzi do ich ujawniania się. Jednocześnie rozwija się słabość mięśnia prostego i więzadła, które są niezbędne do utrzymywania ciał jamistych w miejscu. W rezultacie hemoroidy nieodwracalnie się rozwijają. Warto na początku wypróbować na hemoroidy odbytu leczenie domowe, które może przynieść… Czytaj dalej »