Jaka powinna być dobra maść na hemoroidy odbytu?

dobra maść na hemoroidy

Hemoroidy to częsta przypadłość wśród wielu ludzi. Hemoroidy potrafią być bardzo nieprzyjemne, szczególnie jeśli pojawiają się w okolicy odbytu. Powodują one wtedy ból podczas siadania, jak i podczas oddawania stolca. Dlatego wszystkie osoby, które niestety nabawiły się hemoroidów, szukają sposobu jak im zapobiec. Co dobrego na hemoroidy może pomóc?

Co powinny zawierać dobre maści na hemoroidy odbytu? Na co zwrócić uwagę?

Jak nawołuje artykuł Pulsu Medycyny, problemu hemoroidów nie wolno lekceważyć. Nieleczone żylaki odbytu mogą doprowadzić do naprawdę poważnych powikłań. W tym celu należy podjąć konkretne działanie i złożyć wizytę u lekarza proktologa, bądź wstępnie internisty. Dokona on odpowiedniej egzaminacji i zaplanuje leczenie. Jednym z rozwiązań na hemoroidy są własnie wspomniane maści na hemoroidy odbytu. Oczywiście na rynku można znaleźć jedynie maść na hemoroidy zewnętrzne, ponieważ tylko w przypadku hemoroidów zewnętrznych, maść jest w stanie skutecznie pomóc. Dlatego osoby cierpiące na obecność hemoroidów wewnętrznych, podskórnych; będą musiały raczej poszukać innego sposobu na pozbycie się tego problemu. Ważne, aby zwrócić uwagę na skład maści. Oczywiście lepiej, żeby ten skład byłe pełny składników naturalnych, przy których jest mniejsze prawdopodobieństwo poważnego podrażnienia skóry jakimś składnikiem.

Aby pokonać hemoroidy maść musi dawać określone efekty

Hemoroidy, zwane również jak w podtytule żylakami odbytu, są trudne do zwalczenia. Dlatego powstaje pytanie jaka powinna być dobra maść na hemoroidy. Najlepsza maść na hemoroidy to z pewnością taka, która szybko przynosi ulgę w przypadku ciągłego bólu, który może się zdarzyć. W dalszej kolejności najlepsze maści na hemoroidy powinny uśmierzać ból podczas siadania i oddawania stolca. Przy tym każda z nich powinna być łatwa do rozsmarowania z racji tego, że będzie ona musiała być rozsmarowana często w niedostępnych częściach ciała. Ponadto każda maść powinna dawać przyjemne uczucie chłodu, a i nie zaszkodzi jeśli będzie miała ona ładny zapach.

Strata pieniędzy czyli tania maść na hemoroidy zewnętrzne

Dobrym wyborem będzie jakaś dobra maść na żylaki odbytu. Maści na hemoroidy na rynku jest cała masa, ale nie zawsze są to dobre maści na hemoroidy. Wszystko co dobre na hemoroidy, co potrafi im zapobiec jest często dość drogie, co na pewno nie pomaga. Niemniej jednak warto wydać trochę pieniędzy, biorąc pod uwagę jak uciążliwe potrafią być hemoroidy i dlatego na te hemoroidy maść powinna znajdować się w każdym domu osoby chorej.

Najlepsza maść na hemoroidy – nasze typy i rekomendacje

Najlepsza maść na hemoroidy to przede wszystkim skuteczna maść na hemoroidy. Poniżej znajduje się lista właśnie maści skutecznych, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej. Oto ona:

Źródła:
 1. Styl życia a zdrowie, Wpływ zmian warunków życia na rozwój chorób cywilizacyjnych. Violetta Bogucka-Tuszyńska, Bogucki Jacek, Czelej, Lublin, ISBN: 83-89309-40-8
 2. Hemorrhoids: Symptoms, Diagnosis and Treatment, Philip D. SalinitriBenjamin M. Raspallo, Nova Science, 2010, ISBN: 1608764788, 9781608764785 
Autor: dr n. med. Janusz Korowaj, proktolog

6 Odpowiedzi do Jaka powinna być dobra maść na hemoroidy odbytu?

 1. Magda uk pisze:

  Zmagałam się z hemoroidami po ciąży i doskonale wiem, jak uporczywy jest to problem. Maść od cholery w aptekach i ciężko stwierdzić, która działa..

 2. Wojtula pisze:

  Fajny ranking maści na hemoroidy – może dzięki niemu coś wreszcie wybiorę.
  Do tej pory stosowałem w sumie trzy ostatnie. Varosin Forte Max – o nim słyszę pierwszy raz…

  • pomeranian pisze:

   Varosin Forte Max nie jest niestety dostępny stacjonarnie, ani nie reklamują go w telewizji – może stąd to wynika. Ale, z tego co się orientuję, ma naprawdę dobre opinie w internecie.

   • Wojtula pisze:

    A dałbyś/dałabyś link do jakichś właśnie “opinii”? Zawsze podchodzę do nich z rezerwą, ale i tak z chęcią poczytam.
    Hemoroidy to okropny problem i chciałbym już znaleźć na nie dobry środek.

 3. Mariola K. pisze:

  Jeżeli ktoś ma wątpliwości tak jak kolega wyżej, to mogę też poświadczyć, że Varosin jest naprawdę skuteczny! Koleżanka stosowała go po prostu na żylaki, mąż zaś przy żylakach odbytu. Obydwoje naprawdę byli zachwyceni, że coś wreszcie im pomogło.

 4. pomeranian pisze:

  Poczytam sobie komentarze pod tym artykułem. https://kasiablog.pl/varosin-forte-max-skuteczne-leczenie-hemoroidow/
  Rozumiem, ze możesz być sceptyczny, ale tyle osób chyba nie może się mylić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

71 + = siedemdziesiąt dziewięć