O autorze

Autorem strony jest dr n. med. Janusz Korowaj, z pasji flebolog, z rozwoju i chęci niesienia profesjonalnej pomocy proktolog.

Doktor Korowaj jest certyfikowanym proktologiem, który ukończył z wyróżnieniem Wydział Lekarski Collegium Medicum w Toruniu, które niewątpliwie prowadzi prym na tle polskich uczelni w specjalizacjach diagnostykii nieinwazyjnej oraz zachowawczym leczeniu chorób odbytu i żył. Dla doktora to był jednak dopiero cichy wstęp do nowoczesnej medycyny użytkowej.

Prawdziwe światowe doświadczenie zdobył bowiem na uniwersytach takich jak:

 • Universidad de Navarra (Uniwersytet Medyczny w Walencji)
 • Universidade de Lisboa (Uniwersytet Medyczny w Lisbonie)
 • The University of Chicago Pritzker School of Medicine (aktualnie doktor pracuje nad doktoratem z obszaru prewencyjnych metodologii zapobiegania hemoroidom u kobiet w ciąży)

  Lata praktyki i nieustanny proces rozwoju kompetencji lekarskich pozwolił dr n. med. Januszowo Korowajowi być vis-à-vis z prawdziwie znaczącymi odkryciami i przełomami z obszaru leczenia hemoroidów i żylaków odbytu. Doktor przebywa aktualnie w Chicago, pracując nad swoim doktoratem (patrz wyżej) we współpracy z American Vein and Lymphatic Society (Amerykańskie Zrzeszenie specjalistów ds. m.in proktologii i flebologii), niesutannie przeprowadza badania i pracuje nad żelową formą leku, która ma być niewątpliwą rewolucją aktualnego stanu wiedzy i praktyki w obszarze leczenia żylaków odbytu i szeroko pojętych chorób żylnych.

  Doktor Korowaj sam o sobie mówi niewiele, twierdząc, że jego życiową misją jest niesienie pomocy pacjentom dotkniętym hemoroidalną chorobą cywilizacyjną oraz dzielenie się specjalistyczną wiedzą, która pozwoli ograniczyć życiowy dyskomfort, a w realnych przypadkach zniweluje występujące już schorzenia i zapobiegnie powstawaniu nowych.


  Więcej o doktorze: http://polscylekarze.eu/lekarz/janusz-korowaj-flebolog/
  Flebolog, proktolog Janusz Korowaj
  Al. Jerozolimskie 312
  Warszawa 05-816