Archiwum kategorii: Leki i suplementy

Jaka powinna być dobra maść na hemoroidy odbytu?

Hemoroidy to częsta przypadłość wśród wielu ludzi. Hemoroidy potrafią być bardzo nieprzyjemne, szczególnie jeśli pojawiają się w okolicy odbytu. Powodują one wtedy ból podczas siadania, jak i podczas oddawania stolca. Dlatego wszystkie osoby, które niestety nabawiły się hemoroidów, szukają sposobu jak im zapobiec. Co dobrego na żylaki odbytu może pomóc – krem na hemoroidy, żel… Czytaj dalej »

Jaki lek na hemoroidy bez recepty jest warty uwagi?

Hemoroidy mogą być bardzo uciążliwe w ciągu dnia. Często nie dają o sobie zapomnieć, powodując piekący ból, który jest szczególnie odczuwany przy siedzącym trybie życia. W pierwszym stadium rozwoju tych żylaków odbytu zaleca się leczenie objawowe w postaci kremów, maści, żeli, tabletek oraz czopków. Na tym etapie nasilenie objawów nie jest jeszcze tak duże, więc… Czytaj dalej »

Hemoroidy w ciąży – leczenie, które będzie bezpieczne

Ciąża to niewątpliwie jeden z najpiękniejszych okresów w życiu kobiety. Niestety prócz radości i niecierpliwego wyczekiwania narodzin dziecka, w okresie dziewięciu miesięcy w organizmie kobiety zachodzi wiele zmian, którym nierzadko towarzyszą nieprzyjemne dolegliwości. Wpływają one negatywnie nie tylko na zdrowie, ale również na samopoczucie przyszłej mamy. Jedną z takich właśnie dolegliwości są hemoroidy, czyli żylaki… Czytaj dalej »

Które preparaty na krwawienia z odbytu wybrać?

Krwawienie z odbytu to wbrew pozorom dość częste zjawisko, które może dotknąć każdego nas. Jest przy tym bardzo uciążliwe i irytujące dla osób cierpiących na tę dolegliwość. Niektóre z tych osób, zauważając pierwsze objawy krwawienia, boją się co to może oznaczać. Tymczasem krwawienie z odbytu oznacza nic innego, jak obecność świeżej krwi lub jej skrzepów… Czytaj dalej »