Archiwum kategorii: Leki i suplementy

Jaka powinna być dobra maść na hemoroidy odbytu?

dobra maść na hemoroidy

Hemoroidy to częsta przypadłość wśród wielu ludzi. Hemoroidy potrafią być bardzo nieprzyjemne, szczególnie jeśli pojawiają się w okolicy odbytu. Powodują one wtedy ból podczas siadania, jak i podczas oddawania stolca. Dlatego wszystkie osoby, które niestety nabawiły się hemoroidów, szukają sposobu jak im zapobiec. Co dobrego na hemoroidy może pomóc?

Które preparaty na krwawienia z odbytu wybrać?

preparaty na krwawienie z odbytu

Krwawienie z odbytu to wbrew pozorom dość częste zjawisko, które może dotknąć każdego nas. Jest przy tym bardzo uciążliwe i irytujące dla osób cierpiących na tę dolegliwość. Niektóre z tych osób, zauważając pierwsze objawy krwawienia, boją się co to może oznaczać. Tymczasem krwawienie z odbytu oznacza nic innego, jak obecność świeżej krwi lub jej skrzepów w stolcu. To z kolei wskazuje na obecność hemoroidów, które są właśnie najczęstszym powodem krwawienie z odbytu. Osoby cierpiące na tę dolegliwość na szczęście mogą jej zapobiec. Istnieje masa różnego rodzaju sposobów i preparatów leczniczych, które mają za zadanie zażegnać opisany problem. Pytanie jednak brzmi: co wybrać?

Hemoroidy w ciąży – leczenie, które będzie bezpieczne

hemoroidy w ciąży

Ciąża to niewątpliwie jeden z najpiękniejszych okresów w życiu kobiety. Niestety prócz radości i niecierpliwego wyczekiwania narodzin dziecka, w okresie dziewięciu miesięcy w organizmie kobiety zachodzi wiele zmian, którym nierzadko towarzyszą nieprzyjemne dolegliwości. Wpływają one negatywnie nie tylko na zdrowie, ale również na samopoczucie przyszłej mamy. Jedną z takich właśnie dolegliwości są hemoroidy, czyli żylaki odbytu. Zazwyczaj są efektem rozrostu macicy, która uciska na naczynia żylne odbytu oraz zaparć, czyli skutków wzrostu hormonów i niewłaściwej diety. Parcie na stolec powoduje bowiem, że splot naczyniowy odbytu napełnia się krwią o wysokim ciśnieniu. W rezultacie naczynia krwionośne wyrywają się z podłoża, a następnie przesuwają do kanału odbytu. Z kolei rozrastająca się w okresie ciąży macica, uciska na naczynia jamy brzusznej, przez co dopływ krwi jest dość utrudniony. Taki zastój krwi skutkuje pojawieniem się guzków krwawniczych. Sygnałem świadczącym o pojawieniu się hemoroidów jest przede wszystkim krwawienie podczas wypróżniania, a także ból, pieczenie i swędzenie w okolicach odbytu. Jednak czy wiesz jak leczyć hemoroidy w ciąży? Czy w jaki sposób je zwalczyć, aby nie zagrozić dziecku? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w artykule!

Jaki lek na hemoroidy bez recepty jest warty uwagi?

lek na hemoroidy bez recepty

Hemoroidy mogą być bardzo uciążliwe w ciągu dnia. Często nie dają o sobie zapomnieć, powodując piekący ból, który jest szczególnie odczuwany przy siedzącym trybie życia. W pierwszym stadium rozwoju tych żylaków odbytu zaleca się leczenie objawowe w postaci kremów, maści, żeli, tabletek oraz czopków. Na tym etapie nasilenie objawów nie jest jeszcze tak duże, więc można zaopatrzyć się w lekarstwo na hemoroidy odbytu bez recepty.