Archiwum kategorii: Objawy i przyczyny

Hemoroidy – przyczyny powstawania żylaków odbytu

Choroba hemoroidalna to jedna z najbardziej wstydliwych chorób, która może dotyczyć wszystkich, niezależnie od wieku. Statystycznie co druga osoba spotyka się z tym problemem. Przyczyny powstawania żylaków odbytu są bardzo różne, często związane z dietą i stylem życia, ale też mogą świadczyć o istnieniu innych groźnych chorób. Ponadto, na hemoroidy w szczególności powinny uważać kobiety… Czytaj dalej »

Jak rozpoznać hemoroidy? Zdjęcia w artykule!

Są bardzo dokuczliwą dolegliwością. Dotykają one coraz większą ilość osób. Wielu ludzi uważa, że są one chorobą ludzi dojrzałych. Nic bardziej mylnego. Na chwilę obecną zwiększa się ilość osób młodych, którzy zmagają się z tą dolegliwością. Przez takie podejście do żylaków odbytu wiele osób nawet nie myśli o tym, że ten problem może dotyczyć właśnie… Czytaj dalej »

Ból odbytu a hemoroidy. Wstydliwy problem Polaków!

Hemoroidy, inaczej guzki krwawnicze odbytu czy żylaki odbytu, to bardzo częsta dolegliwość o szerokim spektrum przyczyn, która może się przydarzyć praktycznie każdemu. Z uwagi jednakże na specyficzną lokalizację jest ona zaliczana do grupy chorób wstydliwych. Przez co wczesne jej wykrycie i błyskawicznie rozpoczęcie leczenia bardzo często jest po prostu niemożliwe, ponieważ chory nie zgłasza się… Czytaj dalej »