Archiwum kategorii: Objawy i przyczyny

Jak rozpoznać hemoroidy? Zdjęcia w artykule!

Są bardzo dokuczliwą dolegliwością. Dotykają one coraz większą ilość osób. Wielu ludzi uważa, że są one chorobą ludzi dojrzałych. Nic bardziej mylnego. Na chwilę obecną zwiększa się ilość osób młodych, którzy zmagają się z tą dolegliwością. Przez takie podejście do żylaków odbytu wiele osób nawet nie myśli o tym, że ten problem może dotyczyć właśnie ich.

Krwawienie z odbytu – przyczyny i przeciwdziałanie

zauważyłem krwawienie z odbytu

Hemoroidy to bardzo wstydliwa choroba, jednak dotyka bardzo wielu osób. Szacuje się, że choruje na nie co trzecia osoba po trzydziestym roku życia, a z wiekiem zjawisko jest coraz częstsze. Hemoroidy to nic innego jak stan zapalny żył, które znajdują się dookoła odbytu lub w jego wnętrzu. Jest to dosyć bolesna przypadłość, uciążliwa w codziennym życiu. Osoby, które cierpią z powodu hemoroidów nie rzadko zauważają na bieliźnie lub papierze toaletowym czerwone ślady. Krew z odbytu często jest pierwszym sygnałem, że mamy problem z hemoroidami wewnętrznymi, ponieważ te w przeciwieństwie do zewnętrznych nie bolą.

Hemoroidy – przyczyny powstawania żylaków odbytu

hemoroidy przyczyny

Choroba hemoroidalna to jedna z najbardziej wstydliwych chorób, która może dotyczyć wszystkich, niezależnie od wieku. Statystycznie co druga osoba spotyka się z tym problemem. Przyczyny powstawania żylaków odbytu są bardzo różne, często związane z dietą i stylem życia, ale też mogą świadczyć o istnieniu innych groźnych chorób. Ponadto, na hemoroidy w szczególności powinny uważać kobiety w ciąży.

Ból odbytu a hemoroidy. Wstydliwy problem Polaków!

ból odbytu

Hemoroidy, inaczej guzki krwawnicze odbytu czy żylaki odbytu, to bardzo częsta dolegliwość o szerokim spektrum przyczyn, która może się przydarzyć praktycznie każdemu. Z uwagi jednakże na specyficzną lokalizację jest ona zaliczana do grupy chorób wstydliwych. Przez co wczesne jej wykrycie i błyskawicznie rozpoczęcie leczenia bardzo często jest po prostu niemożliwe, ponieważ chory nie zgłasza się do lekarza. Ból odbytu dla większości ludzi nadal wydaje się tematem tabu, już o samym badaniu tej okolicy nie wspominając. Dlatego właśnie z reguły ta choroba obserwowana jest przez lekarzy dopiero w zaawansowanym stadium. Kiedy za późno już na leczenie zachowawcze i trzeba sięgnąć po bardziej radykalne metody.